Haber

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık: Hiçbir Yoldaşımızı Enflasyona Mahkum Etmeyeceğiz

İşçilerin haklarını korumak ve demokratik bir sistemde çalışmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi, yetkili sendikalarla Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokol imzaladı. Beylikdüzü’nde her zaman personelin ve emekçilerin yanında olduklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Yanlış devlet politikalarına ve yüksek hayat pahalılığına karşı haklarınızı her koşulda koruduk ve korumaya devam edeceğiz. “Hiçbir yoldaşımızı enflasyona maruz bırakmayacağız” dedi.

İşçilerin haklarını alması ve demokratik bir düzen içinde çalışmaları için çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi, yetkili sendikalarla Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü imzaladı. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde işçilerin katılımıyla gerçekleşen imza töreninde; Törene Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın yanı sıra DİSK Genel Sendikası İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Ersin Korkmaz ve Tüm Bel Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Meryem Göktepe Türkmen katıldı. İmzalanan protokollere göre memurların sosyal istikrar kalemi 3 katına çıkarılırken, Beylikdüzü Belediyesi İşçileri A.Ş.’de çalışanların maaşlarına da yüzde 45,6 oranında zam yapıldı. İşçilerin ekonomik, demokratik, sosyal ve kültürel seviyelerini daha da üst seviyelere çıkarmayı amaçlayan toplu iş sözleşmesi ile çalışanlara ödenen mali hakların artırılmasının yanı sıra çalışma barışını da sağlayacak bir fiyat politikası hayata geçirilecek.

“Emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum”

Beylikdüzü’nde her zaman emekçinin ve emekçinin yanında olduklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Gerek sahada gerekse belediye bünyesinde tüm müdürlüklerimiz, tüm yol arkadaşlarım büyük bir gayret ve özveriyle çalıştı. Biz çalıştıkça Beylikdüzü daha da güzelleşti. Beylikdüzü güzelleştikçe daha çok çalıştık. Yanlış hükümet politikalarına, yüksek hayat pahalılığına ve satın alma gücüne karşı haklarınızı her koşulda koruduk, korumaya da devam edeceğiz. Hiçbir yoldaşımızı enflasyona maruz bırakmayacağız. Geçen yıl yaptığımız toplu iş sözleşmesiyle fiyatlarımızı en yüksek seviyelere çıkardık. İstanbul’da ilçe belediyeleri arasında memurlara en yüksek sosyal dengeyi veren ilk üç belediyeden biriyiz, İstanbul’da ilçe belediyeleri arasında da çalışanlarına en yüksek yevmiyeyi veren belediyeyiz. Haziran ayında tekrar fiyat artışı yapacağız. Emeğin yanında olacağız, hakkın yanında olacağız. Bu şehir için birlikte mücadele ettik, yine edeceğiz ve 5 yıl daha birlikte omuz omuza ilerleyeceğiz. “Bugün imzalayacağımız toplu iş sözleşmesinin sizlere, kurumumuza ve Beylikdüzü’ne hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kurucasile-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu