Haber

Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tire ve Bayındır’da

İzmir’in Bayındır ve Tire ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla toplantıya gelen AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “AK Parti olarak toprağımıza sahip çıkmanın ve tarımla uğraşan çiftçimizi desteklemenin gayreti içindeyiz. başta Tarım ve Hayvancılık olmak üzere tüm değerleri. Olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bayındır ve Tire ilçelerini ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Kurulu Üyesi Yaşar Kırkpınar, esnaf ve vatandaşlarla görüşmeye geldi. Bayındır’daki pazarı ziyaret eden Kırkpınar, esnaf ve vatandaşların talep ve beklentilerini dinledi.

Tire ve Bayındır ilçelerinin tarım ve hayvancılık açısından İzmir için çok değerli bir noktada olduğunu belirten Kırkpınar, hükümet olarak tarım ve hayvancılıkta çiftçi ve üreticilere fayda sağlayacak bir tarım politikası oluşturduklarına dikkat çekti. .

Devlet takviyeleri ve ekonomiden bahseden Kırkpınar, Türkiye Yüzyılı’nın başlıklarından birinin de “üretim yüzyılı” olduğunun altını çizdi.

Milletvekili Kırkpınar şunları söyledi;

“Üretim söz konusu olduğunda bizim için sular akmıyor. Ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla ile büyüme üzerine inşa eden bir hükümet olarak, Türkiye’mizi bu 5 temel ilke üzerinde büyüteceğiz. Diğer alanlarda olduğu gibi tarım ve hayvancılığın gelişmesi için bu alanda da her zaman gelişme ve değişimin önünü açmaktadır. Cumhurbaşkanımız çiftçilerimize yeni takviyeler verileceğini açıkladı. Bu anlamda çiftçilerimizin zulme düşmesine asla izin vermeyeceğiz. Türkiye olarak özellikle pandemi döneminde tarım ve hayvancılığın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gördük. Tarım arazilerinin toplulaştırılmasından sulama tesislerinin üretimine, meraların korunmasından depolama ve satış kanallarının geliştirilmesine kadar her zaman hedeflerimizi büyütmeyi hedefliyoruz. Ülkemizdeki ekilebilir arazilerin her karışının en yüksek verimle işlenmesini ve çiftçilerimizin emeğinin karşılığını almalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun ardından ilçe ziyaretlerinde bulunduğunu vurgulayan Kırkpınar, “AK Parti olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden hiçbir zaman kopmadık. Biz milletimizle her zaman el ele olduk, siyaset yapmamızın sebebi de bu. Milletimizden gelen her şeyi aklımızın bir köşesine yazdık ve hizmetlerimizi ona göre yönlendirdik. Seçimden seçime değil her an milletimizin sahasındayız. 2023 yılının ülkemiz, milletimiz ve partimiz için çok farklı bir yıl olmasını temenni ediyorum. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Kırkpınar, Bayındır’ı ziyaretinin ardından Tire’de vatandaşlarla görüşmeye geldi. Tire’de vefa ziyaretinde bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu